Округли сто „Енергетска ефикасност у школама и примери добре праксе“ одржан у Новом Саду

Нови Сад , 23. март 2017

У оквиру програма „За чистије и зеленије школе у Војводини“, данас је током одржавања манифестације „Новосадско пролеће“ одржан Округли сто под називом „Енергетска ефикасност у школама и примери добре праксе“, у организацији Покрајинског секретаријата за урбанизам и заштиту животне средине, Покрајинског секретаријат за образовање, прописе, управу и националне мањине-националне заједнице, Покрајинског секретаријата за енергетику, грађевинарство и саобраћај и Покрета горана Војводине. Округли сто је одржан у оквиру промоције  Програма „За чистије и зеленије школе у Војводини“ за школску 2017/2018. годину.

Програм „За чистије и зеленије школе у Војводини“ реализује се осам година, а у циљу  развоја и унапређења рада у области животне средине и енергетске ефикасноссти у васпитно-образовним установама.

Данашњи скуп је поздравним говором у којем је наглашен значај овог Програма, отворила подсекретар покрајинског секретаријата за урбанизам и заштиту животне средине Бранкица Табак, као и помоћник покрајинског секретара за енергетику, градитељство и саобраћај, Владимир Пребирачевић.

Прва у низу презентација на данашњем скупу на тему примера добре праксе и приказа досадашњих резултата била је ПУ „Радост“ из Надаља. Координатор Данијела Миличић-Требатицки присутне је ближе упознала са успешним радом своје предшколске установе. Након тога, ОШ „Доситеј Обрадовић“ из Опова представила је Јасмина Костић Јосић, док је ШОСО „Вук Караџић“ из Сомбора представила Мирјана Банић.

На самом крају округлог стола, одржана је презентација приручника „Одрживи развој у свакодневном нивоу“ ОШ „Хуњади Јанош“ из Чантавира, која је након завршетка скупа подељена свим присутним учесницима.

Округлом столу, присуствовали су представници предшколских установа, основних и средњих школа (укључујући и музичке, балетске, уметничке, школе за децу са сметњама у развоју) са територије АП Војводине, учеснице Програма.

August 2017